Databáze českého amatérského divadla

Geografické celky: Josefův Důl

Úplný výčet souborů působících v této obci (o kterých víme) naleznete v odkazech níže pod textem.
Typ geografického celku: Obec
Okres: Mladá Boleslav
Nadřazený celek: Středočeský kraj
První zpráva: 1922
1922 v josefodolském zámeckém parku byla provedena hra Arnošta Dvořáka Husité - společná inscenace “kosmonoské, debřské, josefodolské, mladoboleslavské a bradlecké divadelní elity”, velkorysé slavnostní představení s účastí 800 herců, 40 jezdců a 25 vozů a vojenské posádky z Mladé Boleslavi. Na představení byl vypraven zvláštní vlak z Prahy.

Koncem 40. let 20. stol. hrál Sokol.

1958-1959 evidován Dramatický odbor závodního klubu ROH Tiba.
Bibliografie:
CESTY českého amatérského divadla. Vývojové tendence. Zprac. Jan Císař a kol. Praha, IPOS-ARTAMA 1998, s. 132, 393; obr. s. 132: Plenérová inscenace hry Arnošta Dvořáka Husité - průvod Sirotků s mrtvým Žižkou. Dramatický odbor Strany čs. socialistů v Kosmonosech hru realizoval v zámeckém parku v Josefodole u Mladé Boleslavi, r. J. Kroha, 23. června 1922.

MÍSTOPIS českého amatérského divadla, I. díl. Praha, IPOS-ARTAMA 2001, s. 338-339.

ŠIMONEK, Jan: Soubor informací o ochotnickém divadle v okrese Mladá Boleslav. Rkp. pro MČAD 1998. 23 s. Viz Místa/Okresy/Mladá Boleslav/Texty.

ZÁVODSKÝ, A.: Jiří Kroha a divadlo. In: Otázky divadla a filmu II. Brno 1971, s. 174-179.
Archivy:
Státní oblastní archiv Praha:
Informace ONV Mladá Boleslav pro KNV v Praze 1949. Inventář KNV Praha, referát IV. 1949-1954.
kART.

Státní okresní archiv Mladá Boleslav:
Okresní národní výbor Mladá Boleslav, manipulace 1959-1976, sg 456/8.

Související Obrázky

Kosmonosy, Dramatický odbor Strany čs. socialistů, Arnošt Dvořák Husité, v zámeckém parku v Josefodole, 1922. Rež, scén arch Jiří Kroha, obr. průvod Sirotků s mrtvým Žižkou.


Mapa - Josefův Důl

Otevřít mapu do nového okna - prohledat okolí (testovací provoz)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Kosmonosy, Dramatický odbor Strany čs. socialistů, Arnošt Dvořák Husité, v zámeckém parku v Josefodole, 1922. Rež, scén arch Jiří Kroha, obr. průvod Sirotků s mrtvým Žižkou.