Databáze českého amatérského divadla

Bibliografie: Theater in Böhmen, Mähren und Schlesien. Von den Anfängen bis zum Ausgang des 18. Jahrhunderts. Ein Lexikon

Autor: JAKUBCOVÁ Alena, PERNERSTORFER Matthias J. et al.
Název: Theater in Böhmen, Mähren und Schlesien. Von den Anfängen bis zum Ausgang des 18. Jahrhunderts. Ein Lexikon
Theater in Böhmen, Mähren und Schlesien. Von den Anfängen bis zum Ausgang des 18. Jahrhunderts. Ein Lexikon
Jakubcová Alena, Pernerstorfer Matthias J. et al.

Publikace vznikla v rámci výzkumného projektu Kabinetu pro studium českého divadla IDU Česká divadelní encyklopedie. První vydání vyšlo pod názvem Starší divadlo v českých zemích do konce 18. století – Osobnosti a díla ve spolupráci IDU a Nakladatelství Academia v roce 2007. Nové rozšířené vydání v němčině vznikalo v letech 2008-2013 v Kabinetu pro studium českého divadla s podporou Rakouské akademie věd, Česko-německého fondu budoucnosti, Nadace barokního divadla zámku Český Krumlov a Don Juan Archivu Wien. Na publikaci se podílelo 47 autorů pod vedením editorů Aleny Jakubcové a Matthiase J. Pernerstorfera a v odborné spolupráci s Hubertem Reittererem, Bärbel Rudin, Adolfem Scherlem a Andreou Sommer-Mathis.

Lexikon obsahuje 383 obsáhlých a bohatě dokumentovaných hesel. Neomezují se pouze na regionální fenomény a tradice (duchovní a světské amatérské divadlo, české a německé činoherní a hudební divadlo, jevištní tanec a loutkové divadlo), ale pojednávají též nadregionální divadelní útvary a jejich interprety (angličtí komedianti, commedia dell'arte, italská opera, latinské a vernakulární řádové divadlo) a semiteatrální umění. V této různorodosti se vyjevuje historicky rozvinutá a mimořádně velká jazyková a formální mnohotvárnost historické divadelní kultury na území dnešní České republiky. Publikace je doplněna 182 reprodukcemi dobového ikonografického materiálu a divadelněhistorických dokumentů. Obsahuje rejstříky osobních jmen, místních názvů a titulů divadelních her.


Vydal Institut umění - Divadelní ústav ve spolupráci s Rakouskou akademií věd (Verlag der Österreichischen Akademie der Wissenschaften)


ISBN: 978-80-7008-288-1
Vazba: pevná
Formát: 175 x 245
Počet stran: 894
Jazyk: německy / German
Rok vydání: 2013
Vydavatelství: Institut umění - Divadelní ústav
EAN: 9788070082881

Související Osobnosti

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':