Jiřina Šillerová
1965 začala v amatérském divadle pracovat jako režisérka dětského divadelního souboru, který později dostal jméno Sluníčko.
Pod jejím vedením vzniklo mnoho inscenací pohádek a her pro děti i mládež.
Režírovala např. Jak se stal Rumcajs loupežníkem, Jak se broučci měli rádi, Bubáci a hastrmani a mnoho dalších.
V současné době se věnuje především divadelním adaptacím prózy, provádí odvážné a osobité dramaturgické úpravy divadelních textů, nebo je sama píše.
Navrhuje a zhotovuje kostýmy pro všechny divadelní soubory ve městě.
Do roku 2005 byla režisérkou a dramaturgyní loutkářského souboru (název?) v Přibyslavi. Je stále aktivní,
2006 založila maňáskový soubor.
Význam má její práce i pro dospělé. Pracovala jako pomocná režisérka, inspice a maskérka. Do práce dospělého souboru se zapojila i jako herečka ( Krutá maska, Pohádka o líných strašidlech, Dámský gambit a další ).
Počátkem 70. let min. stol. mj. stála u zrodu okresní, později regionální přehlídky amatérských souborů Divadelní Přibyslav.
Podílí se aktivně na mnoha kulturních akcích, které pořádá Kulturní zařízení města Přibyslav. Zapojuje do nich i členky klubu důchodců, jehož je vedoucí.
Jsou to většinou pásma pro knihovnu nebo městské muzeum – Večery při svíčce, Lidové tradice a zvyky a další kulturně vzdělávací pořady pro děti i dospělé.
Podílela se na vzniku drobných statí o amatérském divadle v Přibyslavském čtvrtletníku.
2009 Zlatý odznak J. K. Tyla za celoživotní věrnost ochotnickému divadlu a významný osobní přínos jeho rozvoji na Přibyslavsku