Pohádka o Zemičce Zvoničce souboru Kandrdásek Přerov byla bezpochyby nejsoudržnějším divadelním tvarem přehlídky. Zjevně to byla zejména zásluha kvalitního textu Mirka Slavíka, který dal často vzniknout i drobné dramatické situaci. Silné bylo představení tam, kde byla situace v rukou šikovného představitele čerta. Výraznou slabinou byly ale pasáže, kde soubor doslovně přečetl text i se scénickými poznámkami, aniž by se dobral motivace jednání postav (zejména to platí o všudypřítomném vzájemném provokování hráčů v druhém plánu).
Druhým dopoledním souborem byl soubor KANDRDÁSEK IVS Technik Přerov, vedoucí a režisér Ivo Kolařík. Ten si pro své děti vybral dramatizaci M. Slavíka Indické pohádky. Dobře vybavené děti, jak hlasově, tak pohybově, s chutí hrají na jednoduché náznakové scéně 4 kratičké pohádky s poučením na konci. Dokáží udržet humor předlohy, nadsázku a hravost, dovedou vést dialog. Zbytečné se zdálo jen použití malovaného horizontu a některé popisné kostýmování. Ale to jsou jen drobné vady na kráse představení, které získalo cenu za práci na inscenaci.
Tápající dramaturgie – výběr námětu Kandrdásek Přerov (ved.: Ivo Kolařík): INDICKÉ POHÁDKY - Vedoucí při výběru vsadil na již hotovou dramatizaci M. Slavíka. Dobře vybaveným aktérům se však ne vždy podařilo najít odpovídající vyobrazení nabídnutých situací, a tak se někdy více „dovypravovalo“ než jednalo. ZŠ Brodek u Přerova (ved.: Milan Vráblík):
PERNÍKOVÁ CHALOUPKA - S dětským divadlem začínající mladý učitel se pustil se souborem do slovně vtipného dramatického textu staženého z internetu. Společně s hudbou, složenou jeho kamarádem, se děti - žáci vyšších ročníků základní školy - pokoušejí činoherně
i zpěvem v playbacku zahrát parodii na známou pohádku. Doma před vrstevníky na vánoční besídce jim to jistě fungovalo lépe. Před cizím publikem je to však už horší - text, hudba a zatím nepříliš velká vybavenost aktérů se zde moc nepotkává.