Divadlo Continuo je mezinárodní profesionální divadelní skupina vedená režisérem a uměleckým vedoucím Pavlem Štouračem. Zakládající členové skupiny spolu začali pracovat v r.1990 na pražské DAMU. Na podzim r. 1992 se skupina odstěhovala z Prahy do jižních Čech. O rok později se zprofesionalizovala a dala si jméno Divadlo Continuo. Od roku 1995 působí v prostorách bývalé zemědělské usedlosti, která nese název Švestkový Dvůr, ve vesnici Malovice. Řadí se k proudu tzv. nového cirkusu.
Divadlo Continuo je otevřenou společností, která spolupracuje s dalšími umělci - herci, hudebníky i divadelními skupinami, hraje pro dospělé i pro děti, pořádá tvůrčí dílny a semináře a účastní se řady domácích a zahraničních festivalů (Francie, Holandsko, Maďarsko, Slovensko, Polsko, Německo, Slovinsko, Švýcarsko, Jižní Korea, USA).
Od roku 1997 se Divadlo Continuo ve své dramaturgii systematicky věnuje projektům pouličního divadla a divadla v netradičních prostorech, jako např. ve dvorech domů, starých továrnách, historických objektech apod. Mezi nejvýznamnější projekty, které vznikly v rámci této koncepce, patří pouliční inscenace Drakoni (1997), Cirkus Vitae (1998), Dokud Vás sny nerozdělí (2001), mezinárodní divadelní tvůrčí dílna Kratochvílení (1997-2000), pořádaná každoročně v prostorách Švestkového dvora v Malovicích a renesančního zámku Kratochvíle a projekty v nedivadelních prostorech jako např. Slavnostní zakončení projektu Praha - Evropské město kultury (2000), Streetcar Grand Opening, Portland, USA (2001) a další.
O inscenacích Divadla Continuo nelze jednoznačně říci, zda se jedná o jarmareční divadlo, pouliční cirkus či loutkové představení. Pohyb, hudba, loutky (od deseticentimetrových maňásků přes jarmareční loutky a masky až po figuríny v nadživotní velikosti), fyzické herectví, cirkusové a akrobatické techniky, stejně jako postupy loutkového divadla - to vše vytváří poetiku jednotlivých inscenací, které vznikají ze společné práce všech zúčastněných. Ti většinou nejen hrají, ale i vyrábějí výpravu, kostýmy a loutky, píší texty a skládají hudbu do představení.
Inscenace
Drakoni (1997)
Cirkus Vitae (1998)
Dokud Vás sny nerozdělí (2001)
mezinárodní divadelní tvůrčí dílna Kratochvílení (1997-2001), pořádaná každoročně v prostorách Švestkového dvora v Malovicích a renesančního zámku Kratochvíle
projekty "Site specific" jako např.
Slavnostní zakončení projektu Praha - Evropské město kultury (2000)
Streetcar Grand Opening, Portland, USA (2001) a další.
1995 - na motivy sbírky Františka Sušila – Helena a Pavel Štouračovi, Dominik Tesař: Mrakavy, r. P. Štourač.
1996 - Dominik Tesař: Balada strašlivá O Jakubu Krčínovi, r. Helena Štouračová.
1998 - Drakoni.
1997 - vzniklo jedno z prvních pouličních představení Divadla Continuo s názvem Sygmur Clantanaray, které mělo premiéru 8.června toho roku na mezinárodním divadelním festivalu V Ljubljani ve Slovinsku.
2004 - Cirkus Distown. Účast na Otevřeno, Chomutov.
2007 - dvě ukázky z představení LETOKRUHY. Účast NP Otevřeno, Kolín.
2008 - KLOBOUK, HVĚZDY, NEŠTOVICE aneb Rozhovory s nenarozenými dětmi, r. Pavel Štourač. Účast MP Přelet, Praha.
2008 - podle K. J. Erbena: Vrba. Účast KP pro děti, Český Krumlov.
2010 - Oběť (drama osvětimské „oběti“ Josefovi Mengelovi). Účast na Suchdolské divadelní večery.
2012 - NOW? ve městě. Účast na CP Šrámkův Písek.
2012 - Ivan Jurečka: Oběť (poválečný osud Josefa Mengeleho); Sousedi (ozhovory s pamětníky, žijícími v sousedství Divadla Continuo - vyprávění o jednom místě během jednoho desetiletí 1943 – 1953), režie obou inscenací Pavel Štourač. Účast na Divadle evropských regionů, Hradec Králové.
2013 - Continuo: NOW...?, r. Pavel Štourač. Účast na Divadle evropských regionů, Hradec Králové.
2014 - Den osmý, r. Pavel Štourač. Účast na CP Přelet nad loutkářským hnízdem, Praha.
2015 - Caravan Obscura (cirkusové představení); Pavel Štourač: Den osmý, r. Pavel Štourač. Účast na CP Loutkářská Chrudim v inspirativním programu - obě představení.
2017 - z rumunských příběhů: Murgila a Zorila, r. Kateřina Šobáňová. Účast na CP Přelet nad loutkářským hnízdem, Praha. Účast na Mirotickém setkání loutek a hudby.
2018 - podle poezie a vzpomínek N. Gorbaněvské P. Štourač, H. Štouračová a kol.: Poledne, r. P. Štourač a kol. Účast na KP Českolipský divadelní podzim.
2019 - autorská loutková pohádka: Zuna, r. Natálie Vaňová. Účast v Open programu Loutkářské Chrudimi. Účast na CP Přelet nad loutkářským hnízdem, Praha. Účast na Divadle evropských regionů, Hradec Králové 2022.
2019 - Mea culpa, r. Charles N. Tiendrebéogo. Účast v Open programu Loutkářské Chrudimi.
2021 - HIC SUNT DRACONES, koncept a režie Pavel Štourač. Premiéra 13.6.2020. Účast na CP Loutkářská Chrudim v Open programu. Účast Theatrum Kuks.
2021 - Zuna. Účast Theatrum Kuks.