Louny, Lounské divadlení 2019 - podrobnosti o divadlení, program a další informace. Vrchlického divadlo Louny.

7.3.2019 - 10.3.2019
LOUNSKÉ DIVADLENÍ 2019
15. LOUNSKÉ DIVADLENÍ

PROGRAM - 15. LOUNSKÉ DIVADLENÍ

Kontakt Milena Syrovátková: propagace@divadlolouny.cz.

PROGRAM LOUNSKÉHO DIVADLENÍ 2019
7. 3. čtvrtek 16.00: DRAZÍ POZŮSTALÍ - Hudební a divadelní spolek LASO Praha
7. 3. čtvrtek 19.00: TANGA PRO JEŽÍŠKA - Divadelní klub Jirásek Česká Lípa
8. 3. pátek 10.15: NÍZKOTUČNÝ ŽIVOT - Kefírová sekta Louny
8. 3. pátek 17.00: 10 ZPŮSOBŮ, JAK PŘEŽÍT ZOMBIE APOKALYPSU - Divadlo Navenek Kadaň
8. 3. pátek 20.00: HROBKA S VYHLÍDKOU - Divadelní soubor Jiřího Voskovce Sázava
9. 3. sobota 11.00: PĚT VE STEJNÝCH ŠATECH - Li-Di Litoměřice
9. 3. sobota 15.00: DVA MUŽI V ŠACHU - Divadlo Pod Petřínem Praha
9. 3. sobota 19.00: MAJA - Divadelní spolek Karel Čapek Děčín
Vstupné na jednotlivá představení 60 Kč, permanentka 250 Kč, majitelé abonentních divadelních vstupenek 50% sleva
10. 3. neděle 11.00 Slavnostní vyhodnocení přehlídky, host ANATOL SVAHILEC, vstup volný


POROTA LOUNSKÉHO DIVADLENÍ 2019
Mgr. Jaroslav Kodeš – režisér, porotce soutěžních přehlídek, odborný garant pro Divadelní Piknik Volyně 2019
MgA. Veronika Týcová – herečka Městského divadla v Mostě
MgA. Zdeněk Janál - dramaturg Městského divadla v Mostě
Miroslav Král - režisér, scénograf, kostýmní výtvarník
Mgr. Vladimír Drápal - dramaturg Vrchlického divadla Louny
Tajemník poroty: Lenka Svobodová Šťastná, Jan Kaška

O INSCENACÍCH A SOUBORECH

čtvrtek 7. března, 16.00 hodinHUDEBNÍ A DIVADELNÍ SPOLEK LASO PRAHA
Petr Krajíček: DRAZÍ POZŮSTALÍ
Scénář a režie: Petr Krajíček
Dramaturgie a spolupráce na scénáři: Marek Král
Hudba: barokní hudba 17. a 18. století
Hrají: Marek Král, Tomáš Juřík, Tomáš Fleišer, Vanda Tyrychtrová, Oti Tůmová, Iva Kuchařová, Jan Zahrádka, Petr Kania, Petr Krajíček
O hře: Na pohřeb podnikatele Bedřicha dorazí kromě všech známých pozůstalých i jeden zcela neznámý. Navzájem se o sobě dozvědí věci, které ani vědět nechtěli, a provedou věci, které by radši zapomněli. Čeho jsme pod vlivem okolností schopni, když nám jde o čest, peníze, kariéru nebo dokonce o kejhák? Srandu z toho může mít jen umrlý cynik Bedřich ... a naši nekorektní diváci :-)
Premiéra 30. 1. 2018. Délka představení: 98 minut přestávka.
O souboru: Hudební a divadelní spolek LASO vznikl před více než 10 lety jako volnočasová aktivita zaměstnanců jedné české IT firmy. Firma už neexistuje, dávno je součástí nadnárodní korporace, ale LASO zůstalo :-) Za tu dobu jsme inscenovali 8 muzikálů a činoher vesměs komediálního ražení v širokém záběru od Shakespeara až po Monty Python's Flying Circus. Většinu v kobyliském Salesiánském divadle či v Divadle Na Prádle na Malé Straně. Černá konverzační komedie Drazí pozůstalí je zatím naše nejúspěšnější hra, pro přetrvávající zájem se k ní vracíme i v roce 2019.

čtvrtek 7. března, 19.00 hodin DIVADELNÍ KLUB JIRÁSEK ČESKÁ LÍPA
Václav Klapka: TANGA PRO JEŽÍŠKA
Režie: Václav Klapka
Hrají: Vladimíra Zborníková, Václav Klapka
O hře: Hořká komedie/úsměvná tragédie o osudovém setkání dvou lidí o Štědrém dnu.
Premiéra 15. 3. 2018. Délka představení: 65 minut bez přestávky.
O souboru: Divadelní klub Jirásek slavil v roce 2016 90 let od svého vzniku. Od 80. let patří k úspěšným amatérským souborům v republice, ke stálým účastníkům národních přehlídek, dvě jeho inscenace uvedla i tehdejší Československá televize, několikrát reprezentoval ČR i na mezinárodních divadelních festivalech. Již 40 let je také pořadatelem nesoutěžní přehlídky Českolipský divadelní podzim a podílí se na mnoha dalších kulturních aktivitách v České Lípě.

pátek 8. března, 10.15 hodin KEFÍROVÁ SEKTA LOUNY
Viliam Klimáček: NÍZKOTUČNÝ ŽIVOT
Režie: Oksana Kaplanová
Dramatizace a úprava: Oksana Kaplanová a soubor(
Hrají: Karel Kopta, Tereza Frélichová, Adéla Kočinová, Jana Sušická
O hře: Hořkosladká komedie o ženách, lásce, jídle a sebepoznání.
1. Nebudeš mít jiné diety mimo low fat life ®.
2. Nevezmeš jména diety své nadarmo.
3. Pomni, aby ses v den sváteční nepřežral.
4. Cti kalorickou hodnotu potravin svých.
5. Neosladíš.
6. Neusmažíš.
7. Nepokradeš v ledničce své po hodině šesté večerní.
8. Nebudeš se přežírat ani v myšlenkách, ni ve skutečnosti.
9. Nepožádáš o zákusek bližního svého.
10. Pomni, že jíš, abys žila a nežiješ, abys jedla.
Premiéra 16. 2. 2018. Délka představení: 50 minut bez přestávky.
O souboru: 3 1 aneb Karel, Tereza, Adéla a Jana. Přátelé nejen na dramaťáku, ale i v životě. S láskou k divadlu a kefíru.

pátek 8. března, 17.00 hodin DIVADLO NAVENEK KADAŇ
Don Zolidis: 10 ZPŮSOBŮ, JAK PŘEŽÍT ZOMBIE APOKALYPSU
Překlad: Pavlína Chroustová
Režie: Tereza Gvoždiáková
Scéna, kostýmy, líčení: Nikola Dunková
Hrají: Jaroslava Jahodová, Kristýna Vašková, Tereza Voráčová, Maxmilián Ferenc, Sebastian Klištinec, Barbora Jursíková, Jindřiška Milfaitová, Michaela Kopecká, Kateřina Blažková, Mikeš Sýkora, Jiří Klepp
O hře: Také se Vám stává, že večer ležíte v posteli a snažíte se vymyslet, co byste dělali, kdyby naši planetu ovládli tvorové bažící po lidském mozku? A samou hrůzou pak nemůžete usnout? Inu - bezesným nocím je konec! Divadlo Navenek si pro Vás ve spolupráci s divadelním potěrem (tedy studenty z Gymnázia Kadaň) připravilo bláznivou komedii 10 ZPŮSOBŮ, JAK PŘEŽÍT ZOMBIE APOKALYPSU. Čtyři lidé. Banda zombieků. Apokalypsa. 10 způsobů, jak ji přežít.
Lidstvo je na pokraji vyhubení. Světem se šíří mor, který mění lidi v zombie. Existují jen 4 přežívající lidi a zombieků je nepočítaně (nebo jako v našem případě – šest). Co dělat, když se nečekaně ocitnete v zombie apokalypse a snažíte se přežít s lidmi, které jste zrovna potkali?
Herecky nejmladší a nejnezkušenější představení divadla Navenek (pro většinu herců a hereček je to absolutní divadelní premiéra) nabídne 10 možných scénářů čtyř lidí na cestě za přežitím. Ti jsou neustále pronásledováni zombieky, obětavost pro druhé se zde nekoná, ale o obětování druhých nouze opravdu není. Co je vlastně pro přežití nejdůležitější? Voda, sirky a lano? Wi-Fi? Vaše čivava?
Tato zábavně šílená hra se stala jednou z nejhranějších na amerických středních školách, napsal ji učitel Don Zolidis a my jsme ji přeložili a zinscenovali jen kvůli tomu, aby šanci na přežití neměli jen Američané, ale i pár Čechů. Konkrétně pár Čechů z Kadaně. Protože tuhle hru jsme na jaře 2018 v Kadani uvedli v absolutní české premiéře. Ale rádi pomůžeme zachránit i pár přespolních - třeba z Loun. Hra plná útěků a pojídání, ale také povedených či nepovedených balících hlášek a stěrů, bez kterých se lidstvo neobejde ani v těch nejhorších podmínkách, Vám totiž jednou může zachránit život.
Premiéra 25. 5. 2018. Délka představení: 35 minut bez přestávky.
O souboru: Kadaňské divadlo Navenek v tomhle roce dostává občanku, ale pro svou nejnovější hru se rozhodli spojit s kadaňským gymnáziem a tamními studenty, z nichž někteří si na tu svou občanku ještě pár let počkají. Tenhle juniorský Navenek má zápalu lavory (někteří celá vědra!), zato zkušenosti by se vešly za nehet hodně ostříhaného malíčku. Nicméně crazy hra o zombiecích požírajících mozky si o mladé herecké obsazení vyloženě říkala, a tak jsme naše řady dosud pouze středněvěkého herectva rozšířili o kandrdasy, u kterých ochota na sobě dřít postupně vyhlazuje (stejně jako onen zombie mor) chyby, kterých se na jevišti dopouští.

pátek 8. března, 20.00 hodin DIVADELNÍ SOUBOR JIŘÍHO VOSKOVCE SÁZAVA
Norman Robbins: HROBKA S VYHLÍDKOU
Překlad: Alexander Jerie
Režie a úprava: Lenka Kuchlerová
Světla, zvuk: Petr Sottner
Kostýmy, nápověda: Radka Kodešová
Technik: Ladislav Daniel
Inspice: Michaela Kolofíková
Hrají: Míša Rejhonová, Martin Mika, Klára Sottnerová, Radek Tupý, Iva Danková, Jan Rejhon, Nicole Miková, Jan Štědra, Marie Bartoňová, Tomáš Kuchler
O hře: Detektivní komedie o třech dějstvích nás zavede do mlhou zahaleného starobylého sídla rodiny Tombových. Rodinný právník se důkladně připravuje na čtení poslední vůle náhle zesnulého pana Tomba a jeho potomci se již nemohou dočkat. Co se stane, když sídlo zahalí neprostupná mlha a nikdo nemůže dovnitř, natož ven? Deset osob uvězněných v domě plném tajných chodeb rozehrává svůj boj o dědictví na život a na smrt.
Premiéra 1. 6. 2018, délka představení 100 minut přestávka.
O souboru: První divadelní pokusy se v Sázavě odehrály už v druhé polovině 19. století pod vedením místního ranhojiče a lékaře Jindřicha Pokorného. V roce 1897 pak vznikl Ochotnický kroužek pod vedením Antonína Mladějovského. První organizovaný spolek se stálými členy a dramaturgií vznikl v roce 1901 a dostal jméno Sázavan. Od roku 1977 pracoval soubor pod vedením profesionálního režiséra Čestmíra Kováře. V roce 1982 se z něj odpoutala skupina mladších divadelníků, která se zaměřila spíše na hudební komedie, a po roce 1989 se přejmenovala na Divadelní soubor Jiřího Voskovce. Z její iniciativy vznikla v Sázavě v roce 2000 soutěžní přehlídka amatérských hudebních divadel Voskovcova Sázava. Vavříny na ní sbírají i Sázavští. Dlouhá léta pod vedením režiséra Jiřího Janouška, v roce 2012 s hrou „Pancho se žení“, již pod taktovkou Martina Kováříka, získali Cenu diváckou a cenu Nejlepší představení, Milan Štědra s Janem Rejhonem si odnesli cenu za Nejlepší hudbu a Maruška Kopečná získala čestné uznání za roli tetičky. Pancho bodoval i na přehlídce ve Velkém Oseku, odkud jsme si odvezli cenu za scénář. Rok 2013 završil soubor vítězstvím s novou hrou Pavla Kohouta Cesta kolem světa za 80 dní, se kterou se zúčastnil i přehlídky v Rakovníku, kde jsme dostali cenu za scénu. Dramatem Dobyvatelé jsme v roce 2015, ke 110. výročí narození, vzdali hold místnímu rodákovi Jiřímu Voskovcovi. Následovala hra Balada pro banditu, kterou napsal Milan Uhde a krásnou hudbou podpořil Miloš Štědroň. V roce 2018 vznikly dvě hry. Část souboru nastudovala známou hru Hrobka s vyhlídkou od Normana Robbinse, ta měla premiéru 1.6.2018 a druhá část souboru získala autorská práva od Pavla Kohouta na hru Hašler. Toto představení s velkým úspěchem uvádělo Vinohradské divadlo Praha a doplnilo bohatý program v Sázavě k oslavám 100.výročí vzniku republiky. V současné době má soubor něco kolem třiceti stálých členů a těší se z velké přízně a podpory Města Sázava.

sobota 9. března, 11.00 hodin Li-Di LITOMĚŘICE
Alan Ball: PĚT VE STEJNÝCH ŠATECH
Překlad: Adéla Šotolová
Režie, úprava: Lenka Pařízková, Antonín Štěpanovský
Scéna, výběr hudby: Lenka Pařízková, Antonín Štěpanovský a soubor
Kostýmy: soubor ve spolupráci s dílnou Bosé nohy (Jitka Kontryhelová, Věra Brázdová)
Světla a zvuk: Lenka Pařízková, Antonín Štěpanovský, Veronika Lánská
Hrají: Denisa Doležalová, Tereza Vítková, Michaela Kučerová, Anna Zemanová, Lenka Růžičková, Veronika Zaderlíková, Vojtěch Smetana
O hře: Jedna svatba, jeden pokoj a pět družiček. Každá má svůj příběh, sny a tajemství. Současná tragikomedie o životě pěti rozdílných žen, které v průběhu večera zjistí, že mají vlastně hodně společného.
Hra začíná ve chvíli, kdy po svatebním obřadu začíná na zahradě velkolepá oslava. Všechny družičky se v průběhu odpoledne a večera postupně uchýlí do pokoje jedné z nich a řeší svatbu samotnou, ale hlavně své vlastní životy a problémy. Emma, která pokoj obývá, je mladší sestrou nevěsty a černou ovcí v konzervativní rodině. Snaží se bouřit a vymanit se z jejího vlivu. Sestřenice Frances je silně věřící a odolává světským pokušením s roztomilou naivitou. Sophie, kdysi spolužačka a dobrá kamarádka nevěsty, žije životem úspěšné a nezávislé single, ale ve skutečnosti stále touží najít toho pravého. Georgeanne si na střední škole prošla těžkým obdobím, brzy se usadila, ale její rodinný život není rozhodně idylka. Natali, sestra ženicha, je pro svou rodinu jen těžce trpěná, a to kvůli své homosexuální orientaci, ale i bezprostřednosti a upřímnosti. V pokoji se objeví i malá Vicky, která má všechno ještě před sebou a Matthew, který překvapivě zasáhne do života jedné z družiček. Během večera dojde k odhalení starých vzpomínek. Ne všechny jsou radostné, ale díky vzájemné podpoře a přátelství se všech pět žen ve stejných šatech dokáže přes svá trápení přenést.
Nečekejte ovšem suché tlachání o životě. Hra z pera amerického scénáristy Alana Balla je prošpikovaná humorem skrz naskrz.
Premiéra říjen 2017. Délka představení: 90 minut bez přestávky.
O souboru: Soubor Li-Di vznikl v roce 1996. Za léta své existence jsme si už vyzkoušeli řadu žánrů a témat, objeli jsme se svými inscenacemi nejedno město a získali řadu ocenění. V současné době máme přibližně 20 členů různého věku (10-70 let). Většina z nás prošla dramatickou průpravou na základní umělecké škole, ale rozšiřujeme se i o „obyčejné“ lidi, kteří se zajímají o divadlo a mají chuť se zapojit. Nosným kamenem našeho souboru jsou především blízká přátelství, vždyť ta nejdelší zde trvají už přes 20 let.

sobota 9. března, 11.00 hodin SEX CULOMETS
Sex Culomets: POSLEDNÍ CESTA ZIKMUNDA A HANZELKY DO AFRIKY
Režie, scénář, scéna, kostýmy: Sex Culomets a Lukáš Fíla
Hrají: Kuba Ružbatský, Lukáš Fíla, Šárka Fílová, Jáchym a Čestmír Fílovi, Roman Munčinský
O hře: Poloimprovizační šou – jedna z prvních klasických divadelních road movie. Slavní cestovatelé se vydávají ve svém inovovaném cestovatelském voze Tatra T 87 na dobrodružnou cestu do Afriky, kde chtějí osobně darovat místní rodině kozu a pomoci jí tak k lepšímu živobytí (té rodině a zřejmě i koze).
Délka představení: 40 minut bez přestávky.
O souboru: Divadelní soubor Sex Culomets vznikl v roce 2012 podobně jako třeba kapely New Kids on the Block, Lunetic a Sex Pistols v podstatě na zakázku, z potřeby vyplnění určité díry na trhu. Tehdejší prezident Filmového festivalu Litoměřice Tomáš „Vlasmen“ Vlasák oslovil litoměřické Hynkovo hravé divadlo, konkrétně herce Lukáše Fílu, zda nemají nějakou punkovou hru, protože tématem filmového festivalu v roce 2012 byl právě punk. Fíla odvětil, že nemají, ale že není problém něco udělat. Za šest týdnů tak vzniká improvizační punková sci-fi komedie Future On a s ní i soubor Sex Culomets, který tvoří herci HHD a punkeři z klubu Baronka. Ihned poté, co členové souboru zjišťují, že se nemusí učit dlouhé texty, hlídat temporytmus, mohou se na jevišti opíjet a ještě jim za to někdo zatleská, dochází k přesvědčení, že Sex Culomets je třeba zachovat i pro příští generace. Hrají dodnes.

sobota 9. března, 15.00 hodin DIVADLO POD PETŘÍNEM PRAHA
Miroslav Horníček: DVA MUŽI V ŠACHU
Režie: Bohumil Gondík
Hrají: Marta Veselá, Gábina Končinská, Tomáš Bartáček, Pavel Urban, Petr Burian
O hře: Dva šlechtici, dva vojáci, dva vítězové a dva poražení. To jsou základní pilíře děje, do něhož autor Miroslav Horníček zamotal tak obyčejný životní příběh, jakým je láska. Který chlap by aspoň na chvíli nechtěl z válečné vřavy uprchnout? Aspoň na chvíli nebojovat? Mít kde se dobře umýt, kde vyspat a dobře se najíst? Aby se o něj někdo staral a on sám by měl čas na hlouposti a hry? Tohle přesně se poštěstilo dvěma mužům z malých a snad i bezvýznamných knížectví někde v Itálii osmnáctého století. Tito dva muži stáli každý na druhé straně bojiště jako nepřátelé a stalo se, že v jedné chvíli, kdy se oba z lítého boje prostě vytratili, svedl osud jejich cesty do jedné stodoly na okraji bojiště. Povinnost šlechtice a důstojníka byla jasná - zajmout nepřítele. A tak se tito dva muži navzájem zajali. Jenže, co dál? Nikde nikdo, dva nepřátelé v jedné stodole. Když zjistili, že situace je neřešitelná, rozhodli se nejlépe, jak mohli. A právě v tomto okamžiku začíná samotný příběh dvou šlechticů a dvou žen, které se o tyto slavné muže starají. Aby ten vztah nebyl zas tak obyčejný a jasný, poslal Miroslav Horníček oběma pánům na pomoc jednu postavu, která posune příběh novým směrem a ten se jaksepatří uzavře.
Premiéra 26. 11. 2018. Délka představení: 120 minut přestávka.
O souboru: Divadlo pod Petřínem vzniklo v roce 2013 při T. J. Sokol Kampa. Režisérem je od začátku Bohumil Gondík. Soubor uvádí každý rok dvě premiéry a každou z nich několikrát reprízuje, nejčastěji ve Vršovickém divadle MANA a Divadle Bez Hranic. Z těch nejúspěšnějších inscenací lze jmenovat například komedii Nebyla to pátá, byla to devátá od A. Nikolaje, Obraz od Y. Rezy, muzikál Balada z hadrů od Voskovce a Wericha, kde na představení živě doprovázela swingová kapela Modrá synkopa, Popel a pálenka od A. Behlforse, drama Jan Hus od J. K. Tyla a jiné. V roce 2017 soubor nastudova komedii L. Stroupežnického Naši furianti, na které spolupracoval i s několika profesionálními herci. Tato hra pak byla uvedena 1. 7. 2018 na jevišti Národního divadla jako zahajovací představení XVI. Všesokolského sletu. Do dneška byla 13x reprízována, především v regionálních divadlech. I v roce 2018 soubor představil svým divákům dvě premiéry – na jaře to byla crazy komedie Můj nejlepší kamarád od Erica Assouse a na podzim, v rámci 100. výročí narození Miroslava Horníčka, jeho hra Dva muži v šachu. Soubor má 15 členů ve věku 20 až 75 let a zkouší 2x týdně v Tyršově domě v Praze 1.

sobota 9. března, 19.00 hodin DIVADELNÍ SPOLEK KAREL ČAPEK DĚČÍN
Marina Carr: MAJA
Překlad: Jan Hančil
Režie: Jana Stejskalová
Scéna a kostýmy: Jana Stejskalová
Mix hudba a zvuky: Jan Bandurič
Pevné části výpravy: Pavel Staněk
Světla: Jan Adamčík
Text sleduje: Jiřina Bartáková
Hrají: Petra Nedvědová, Anna Zemanová, Lída Panenková, Michal Nedvěd, Radka Hospůdková, Jana Benešová, Kája Vázlerová
O hře: S pikantním irským humorem se ve hře odvíjí hluboce lidský obraz jedné rodiny čtyř generací žen, kde každá hledá svou lásku a každá má svůj názor na život. A tak problémy i křivdy z minulosti řeší rozdílně a po svém. Postupně se rozkrývají vztahy mezi sestrami, manželi, matkami i mezi dětmi, a to v konfrontaci s krásnou irskou přírodou.
Premiéra 3. 4. 2018. Délka představení: 120 minut přestávka.
O souboru: Divadelní spolek Karel Čapek Děčín existuje od roku 1946. V nejčinorodější éře v letech 1947-48 měl na 120 členů a vlastní divadlo. Od poloviny 50. let činnost postupně odumírala a počátkem 60. let téměř vymizela, avšak v roce 1967 došlo k jejímu obnovení. Od té doby soubor pracuje koncepčně jak na uvádění her pro dospělé, tak pro děti. Účastní se pravidelně i soutěží jednoaktových her, monologů a dialogů. Má dnes 30 činných členů, statut občanského sdružení a dobré zázemí v děčínském městském divadle. K nejvýznamnějším režisérům po roce 1967 patřili František Pflanzer, Jan Kumprecht, Rudolf Lusk, Josef Doležal, Rudolf Felzmann, Petr Michálek, Jiří Trnka, dnes Karla Vázlerová a Jana Stejskalová. Nejúspěšnějšími tituly posledních třiceti let byly „Generálka“ Jiřího Hubače, „Povídky z kapes“ Karla Čapka, „S vyloučením veřejnosti“ Jean-Paul Sartra, „Vrahova matka a Tonka Šibenice“ E. E. Kische, „Aby bylo jasno“ Alana Ayckbourna, "Trumf" I. A. Krylova, "Hřbitovní aktovky" A. Sobotkové či „Kuřačky a spasitelky“ Anny Saavedry. V současné době je repertoáru jednoaktová hra Měli jsme si spolu víc promluvit, pohádka Zlatý zvoneček a celovečerní inscenace Vražda sexem a Maja.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?

Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze.

Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.

Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':