Na zač. 60. let skončil činnosti Sokol.
1963 - Mluvící prsten - pohádka pro děti, dále Vladimír Procházka sestavil a zčásti s kamarády napsal Smích je života sůl, kdo to neví ten je ….
1964 založil Vladimír Procházka (člen bývalého sokolského divadla) pod Osvětovou besedou ochotnický soubor Kruh a zanedlouho v jeho rámci i dětský soubor Kroužek a soubor mládeže a studentů Kružnice.
Z toho pak vytvořili společný název DISK (DIvadelní Soubor Kruh).
1964-1967 se nehrálo
1967 - premiéra 16. 4. - Jiří Procházka a Fr. Němec nacvičili s dětmi divadelní pohádku: O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku. Dětský soubor přijal název Kroužek.
1967 Vladimír Procházka získal zaměstnání v Jednotném společenském domě, od 1968 ZK ROH.
1968 - premiéra 17. 4. - Vladimír Procházka s dětským souborem ZK nacvičil pohádku podle B. Němcové Neohrožený Mikeš
1968 - premiéra 28. 5. - Wolfgang Ebert: Gangsteři z Valence, režie Vl. Procházka a Eva Havlíčková, dlouholetá členka DS Sokola v Dobříši, úspěch a mnohé reprízy přispěly ke stmelení kolektivu.
1969 - počátek utužování politických poměrů, inscenace zpěvohry Jos. Kubíka - text a Q. Nossbergera - hudba: V tichém domě na Čertovce. Vl. Procházka z politických důvodů z klubu a posléze i souboru odešel (poté 20 let hospodským), nástupcem Jos. Novák, spolupráce znemožněna.
Činnost souboru přerušena.
Později přešli pod Kulturní dům v Dobříši.
1995 se DISK stal součástí obnoveného Okrašlovacího spolku v Dobříši. Vedoucím opět Vladimír Procházka.
Až do 1997 ovšem DISK nehrál.
1998 Vl. Procházka založil další dětský soubor (vedle Větrníku, s nímž spolupracoval) a nacvičil s ním divadelní pohádku Vlastimila Nováka a Stanislava Oubrama: Vodník Mařenka. Během jednoho týdne hrána 5x. Náročné bylo, že vedl soubor sám, bez organizačního a pedagogického vedení.
Ve stejné době Procházka, podporovaný ředitelem Kulturního domu Pavlem Bodorem řešil potřebné vybudování nového horizontu, opony, světelného a zvukového zařízení. Budovalo se zázemí - šatny, kulisárna apod.
1999 Vl. Procházka s dětmi z Kroužku připravil - podruhé - pohádku Mluvící prsten. Premiéra v květnu, hrána 6x, z toho jednou hostování v Mníšku pod Brdy.
2000 - "autorský muzikál" Princezna Písnička, spolupráce učitelky pohybové výchovy Jany Kunrátové a jejího kolegy ze ZUŠ Petra Kafky, nacvičil zpěvy a pomohl hrou na klavír.
2006 - DISK, Dezertér z Volšan a Ubrousku prostři se. Účast na Divadelním festivalu ochotnických souborů, Dobříš - obě inscenace.
2007 - Kruh DISK, Gangsteři z Valance. Účast na Divadelním festivalu ochotnických souborů, Dobříš.
2008 - Kruh DISK, Párty s blbcem. Premiéra 17. III. 2008. Účast na Divadelním festivalu ochotnických souborů, Dobříš.
2009 přešel pod Městské kulturní středisko Dobříš.
2011 - Kruh, Tanja Staffová: Hadí mlýn, r. M. Vl. Procházka. Účast na Divadelním festivalu ochotnických souborů, Dobříš.
2012 - Kruh (DISK), Olga Scheinplugová: Okénko, r. Jiří Procházka. Účast na Divadelním festivalu ochotnických souborů, Dobříš.
2013 - DISK, V tichém domě na Čertovce (zpěvohra), scénář a hudba Josef Kubík, Quido Nosserberger. Účast na Divadelním festivalu ochotnických souborů, Dobříš.
2017 - KRUH, J. Koloděj: Postel pro Anděla aneb Všude leží peří, r. Táňa Staffová. Účast na Divadelním festivalu ochotnických souborů, Dobříš.
2018 - KRUH, E. Hrych: Přemyslův soud, r. O. Kníže, T. Staffová. Účast na Divadelním festivalu ochotnických souborů, Dobříš.
2019 - KRUH, Marc Camoletti: NA SPRÁVNÉ ADRESE, r. Táňa Staffová. Účast na Divadelním festivalu ochotnických souborů, Dobříš.
2022 - Táňa Staffová: Manželské zemětřesení, r. Táňa Staffová. Účast na Divadelním festivalu ochotnických souborů, Dobříš.
2023 - KRUH, Dana a Radka Poslušné: Houbová omáčka, r. Martin Zajíček st. Premiéra 2023. Účast na Divadelním festivalu ochotnických souborů Dobříš.
V repertoáru např.:
Dezertér z Volšan (2001, rež. Vl. Procházka), Mirandolína, Lakomec (rež. M. Zajíček).
Také zábavné - kabaretní večery.