KAŠPAROVÁ, Alena, roz. Cachová, narozena dne 13.6. 1957.
Vystudovala Střední ekonomickou školu v Chrudimi, Střední knihovnickou školu Brno – konzultační středisko Hradec Králové.
„Moje první role byla v divadle v Holicích – tetička mě tam dovedla, když mi bylo osmnáct, hrála jsem tam jednu roličku, ale název hry si už nepamatuji. V roce 1976 jsem začala pracovat na Okresním kulturním středisku v Chrudimi jako okresní metodička pro slovesné obory a brzy po mém nástupu se otevírala Lidová konzervatoř Vč. kraje – herecko-režijní třída (v té jsem byla například se Sašou Gregarem, Lídou Honzovou, Alenou Kárníkovou a též s Miroslavem Táborským). Jako metodička jsem pracovala do roku 1991, kdy byla okresní kulturní střediska zrušena a já jsem začala "podnikat" a pořídila jsem si obchod s obuví v Chrudimi. A protože mám trochu toulavé boty, v roce 1999 jsem obchod prodala a vydala jsem se z Chrudimi do Prahy. Začala jsem koketovat s finančním poradenstvím, potom s realitním byznysem. V současné době dělám poradenskou činnost v oblasti dotací – Zelená úsporám light. A to už zase v Chrudimi a v okolí Chrudimi.
V divadelním spolku J. N. Štěpánka v Chrudimi jsem od roku 1995.“
1995 - Jiří Suchý, Stanislav Štěpko: Nevesta predaná Kubovi, r. Karel Bříza, role Cirkusačka Esmeralda
1996 - Oldřich Daněk: Dva na koni, jeden na oslu, r. Jan Slezák, role Bezka
1998 - na motivy pohádek bratří Grimmů: Mahulena, zlatá panna, r. Karel Bříza, role Královna
2000 - František Ringo Čech: Dívčí válka, r. Boris Škorpík, role Kazi. (Čechovu komedii jsme hráli asi ve 180 reprízách až do roku 2017.)
2012 - Donald Churchill, Peter Yeldham na motivy hry Slečna Flintová: Taková milá slečna, r. Karel Bříza, role Sára Lensová
2013 - Karel Čapek: Doktorská pohádka, r. Karel Bříza, role Magiáška
2015 - podle Boženy Němcové: Čert a Káča, r. Karel Bříza, role Cikánka
2015 - Jean Girault: Bez obřadu, r. Karel Bříza, role Lulu
2018 - na motivy Aloise Jiráska: Boj o lucernu, r. Martin Šíma, role Klásková
2018 - na motivy televizní pohádky Zdeňka Kozáka: O Honzovi, r. Karel Bříza, role Babička
2021 - Jako v nebi tak i na zemi, r. Karel Bříza, role Juno
2023 - Alex Koenigsmark: Svátek šepotavých hájů, r. Karel Bříza, role Hraběnka
2024 - Marika Komárková: O Zlatušce,r. Marika Komárková, role Královna