192x Přestože Odi bylo velmi oblíbené jak u členů spolku, tak i u ostatních obyvatel již delší dobu, svého snad největšího rozkvětu se dočkalo právě ve dvacátých letech. Sledujeme-li přehled nastudovaných titulů, získáme oprávněný pocit, že právě tato představení byla platformou uměleckého spolkového klání, a to kupodivu mezi spolky sportovními.
Od 1927a ve 193x ODi také v jiných organizacích. Hrály se např.: Na horské faře, Ta naše Máňa, Falešná kočička, U Dušánků, Doktor Žovpion, Krakonoš a kmotr Kalous, Silvestrovský večírek, Ustřihni si mikádo, Zlatá niť, Španělská muška, Čarovný proutek, Andulka šafářova, Dražba na nevěstu, Žně, Děvče z předměstí, Ze stínů nenávisti, Vesnická čarodějka, Osudem zrazeni, Propasť lásky, Tajemství myslivny, Hřích lesního Křikavy, Carleyova teta, Vojnarka, To neznáte Hadimršku, Jedenácté přikázání, Její pastorkyňa...
ODi bylo nejen kulturním počinem, ale i zdrojem spolkových příjmů.
1994 prosincové „události“ a „čertovské rojení“, nová tradice živě hraného narození Ježíška a příjezdu Mikuláše s doprovodem v kočáře s koňmi Jaroslava Kohouta (čp. 182), následuje mikulášská zábava pro dospělé. Děti z žilinské školy přinesou obci dárek, který samy vyrobily. Nový rok se slaví na návsi, ohňostroj a obecní zvon. O velikonocích čarodějnický večer. V květnu staročeské máje v krojích, drábové, Česká beseda, Slavnost rozkvetlých kaštanů.
Od 1998 účast na Manských povinnostech na Křivoklátě. V říjnu Pěkná hodinka (vhození Pěkné do rybníka).