Účast souborů: Sobota 1/7
Vladimír Komárek (1928 – 2002): výběr z volné a užité výtvarné tvorby
výstavu uvede Ivan Kozel, úryvky z Komárkových textů přednese Hana Kofránková.
.
Ridina Ahmedová ve spolupráci s Janem Nálepou: Zvukovejce - performance.
Mladá Boleslav, LDO ZUŠ, Poslední nakonec, J. W. Goethe: Valpuržina noc RAVE, r. Lada Blažejová a soubor. Účast na CP Šrámkova Sobotka.
(Roz)hlas ve filmu - filmová projekce, pásmo sestavily a uvedou filmové historičky Terezie Hlaváčková a Alena Šlingerová.
Neděle 2/7
Mše - kostel sv. Maří Magdalény.
Co jest poezie? - slavnostní zahájení festivalu.
úvodní kolečko recitační dílny - rozdělení recitačních dílen do pracovních skupin.
Nečtu! Poslouchám - Průvodce světem audioknih sepsali Klára Smolíková a Lukáš Vavrečka.
Poetické odpoledne - poetické pásmo - procházka po soboteckých prostranstvích. Při divadelním zastavení sehraje soubor
Sobotka, Studio Šrámkova domu, na motivy pohádky Jana Wericha: Proč je moře slané?, r. Lada Blažejová.
Philokallia - koncert - unikátní hudební výlet do světa staré byzantské hudby.
Praha, Vosto5, Ondřej Cihlář, Petr Prokop: Košičan 3, r. Ondřej Cihlář.
Marie Puttnerová & Martin Novák - koncert.
Marie Kieslowski - koncert.
Pondělí 3/7
Doc. Mgr. Radek Skarnitzl, Ph.D. – Hlas a co všechno s ním umíme - přednáška o řečové produkci.
Marie Veselá, Petr Veselý: Samomluvy 3 – Milý příteli Emile Vomelo… - výstava kreseb a ukázka z korespondence Fráni Šrámka.
Hlasová AIchemie: Od syntézy k budoucnosti lidského hlasu - MgA. Tomas LeBrun - klonování hlasů pomocí AI.
Básnické čtení Radka Štěpánka - autorské čtení poezie z jeho sbírky Hezké počasí.
Trieste Centrale - scénické čtení - podle prózy Jaroslava Rudiše Trieste Centrale, r. Barbora Kůtová.
založit Febix - https://www.divadlofenix.cz/
Znění soboteckého chrámu - exkurzi kostelem sv. Maří Magdalény povedou PhDr. Dagmar Faměrová a doc. MgA. Martin Pinkas, Ph.D.
Praha 1, vi.TVOR, Kde budeme bydlet, režie, scénář a hrají: Štěpán Lustyk, René Vitvar, Milan Vedral.
Praha, NaHraně, Jan Těsnohlídek ml., Josef Kainar: ADA, r. Jiří Hajdyla.
Roland Schimmelpfennig: Černá voda, r. Aleš Vrzák - rozhlasová hra, poslechový pořad.
Úterý 4/7
Prof. PhDr. Jana Hoffmannová, DrSc. – Mluvená čeština a její stylizace v současných literárních textech - v přednášce to bude předvedeno na ukázkách z děl prozaických (E. Hakl, P. Hůlová, A. Bajaja ad.), básnických (J. Krchovský, K. Škrabal) i dramatických (P. Zelenka, D. Drábek, P. Kolečko).
Návštěva u Šrámků - komentovaná prohlídka Muzea Fráni Šrámka a Milky Hrdličkové Šrámkové. Poslech poetické Šrámkovy zvukové procházky známými i zapadlými místy Sobotky s básníkovými verši.
.
Básnické čtení Terezy Bínové - autorské čtení Terezy Bínové z její poslední básnické sbírky Červený obr.
Hana Lehečková: Co se stalo se Zuzanou? - rozhlasová hra vznikla na základě románu Poupátka, poslechový pořad pro děti uvede režisér Josef Kačmarčík.
Malé moře knih - autorské čtení pro děti, na setkání s Radkem Malým se dozvíte, jak pracuje spisovatel, jaký je rozdíl v psaní příběhů, básniček...
Oba konce duhy - koncert stand-up comedy country-punk.
Alen a kapela - koncert.
Praha, DIDI ART, Variace na totéž, r. Diana Šoltýsová, - scénické čtení. Profesionální soubor.
Uherské Hradiště, Slovácké divadlo, Fráňa Šrámek: Měsíc na řekou, r. Anna Davidová Petrželková, - projekce. Profesionální divadlo.
Středa 5/7
Škola náklad života - scénické čtení- podle próz Baletky Miřenky Čechové, Maminka není doma Jaroslavy Pokorné, Cena za zbabělost Veroniky Bendové a Kafe a cigárko Marie Doležalové, režie, úprava textu a hrají: Anežka Lipusová, Karolína Půčková a Barbora Sedláková.
Dětenice, DIP, na motivy předlohy Astrid Lindgrenové: V hodině soumraku, r. Juliána Vališková. Profesionální divadlo.
Slovo v pohybu - poetický večer - Pavel Novotný.
Pavel Šrut: Scénář básně Zlá milá - poslechový pořad, realizace - básník-redaktor Rudolf Matys a hlavně režisérka Hana Kofránková.
Společnost mrtvých básníků - tradiční nokturno, v tradičním pořadu účinkuje Císařovo nové divadlo.
Čtvrtek 6/7
Ludvík Aškenazy: Putování za švestkovou vůní - poslechový pořad uvede rozhlasová dramaturgyně Lenka Veverková.
Kosprd a Telecí a další - autorské čtení a povídání nejen o literatuře - knihy Vombat Jirka, Kosprd a Telecí, Cestování s Velrybou, Sára Kalamita, Dnes nepůjdeš do školy, Cílovníci.
Parnas i ulice – zhudebněná poezie - poetický večer, Michal Bystrov, Jiří Šlupka Svěrák.
Poezie všedních dnů - scénické čtení - podle sbírek Nechte mě Bigbít Kateřiny Koutníkové a Andrstán Filipa Klega, režie a úprava textu Josef Paskovský.
Pátek 7/7
Tak teď poezie! - výstupy z performativních dílen, prezentace v režii Jakuba Doubravy a Jana Mrázka.
Už znějí - výstup učitelské dílny pod vedením Hany Kofránkové.
Sobota 8/7
Povídejme do ucha Pompanele - výstupy z dětských dílen…
něco něco - koncert, Alžběta Trusinová a Tomáš Tkáč.