"Divadlo na cucky je amatérské divadlo, jehož aktivity jsou zaměřeny na širokou škálu alternativních forem divadla. Existuje od roku 2002 a za dobu své existence připravilo celou řadu divadel poezie, site-specific projektů, scénických čtení, performancí i činoherních inscenací. Divadlo na cucky nedisponuje svým vlastním prostorem, proto jeho produkce vznikají v odlišných prostorech - v poslední době především úzce spolupracuje s Divadlem Konvikt, o.s." (z webu divadla červen 2008)
Divadlo Konvikt, o.s. je nezisková organizace, jejíž hlavní náplní je realizace kulturního programu v prostorách Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci. Našimi ústředními aktivitami je především prezentace současné divadelní a taneční scény, koprodukce nových projektů a realizace festivalů v čele s mezinárodním festivalem Divadelní Flora.
2003 - Na cucky Domu armády, Felix Mitterera: Účtování v domě božím. 3. místo na Divadelní Bechyni, CP ASUT - skvělý výkon protřelého, ležérního, klidného, a ironicky jedovatého Ďábla.
2004 - Divadlo na Cucky Domu armády, Jiří Kolář, Lukáš Večerka: Kolář(ž) neví kam jdeme?, režie Lukáš Večerka. Účast na WP a JH.
Od 2006 Divadlo na cucky působilo při divadle Konvikt.
2007 Anna, co teď?, poetická variace na příběh Anny Kareniny, scénář a režie: Jan Žůrek, scéna: Denisa Strmisková, hudba: Jindřich Píša, Kateřina Koutná
asi 2007 - hra Systém.
asi 2007 - Jurij Mamlejev: Šatuni.
Inscenace HRA – variace na téma úzkost byla připravena pro Divadelní sál Konviktu,
inscenace HRA – variace na život má spíše charakter happeningu a hraje se v parku (účastnil se několika festivalů, mj. Divadlo Evropských regionů v Hradci Králové), scénář: Jan Plíhal, Jan Žůrek a kol., režie: Jan Žůrek a kol., hudba: Jan Plíhal. Projekt HRAna šílenství vznikl na základě workshopu realizovaného v prostorách bývalého Kartuziánského kláštera v Dolanech. Jeho premiéra byla zároveň derniérou, jelikož se jednalo především o prezentaci výsledku desetidenního setkávání.
Divadlo na cucky se podílelo též na Cyklu scénických čtení v Divadle Konvikt.
2007 - LOS PEJOROS. Účast na KP recitace, Prostějov.
2008 - Kabaret Kaldera, scénář: Barbora Voráčová a kol., režie: Jan Žůrek a kol., scéna: Tereza Marková, hudba: Jan Plíhal, Adam Kuba, Markéta Zatloukalová. Účast na KP Setkání divadel - MJF, Valašské Meziříčí - nominace na Šrámkův Písek. Účast CP ŠP.
2008 - Marina Cvetajevová, Sarrah Kane: Poiésis, scénář soubor. Účast na KP recitace, Prostějov - čestné uznání s návrhem na postup do celostátního kola WP. Účast na CP Wolkrův Prostějov. "volné, happeningově odpoutané představení Divadla Na cucky z Olomouce s montáží textů ruské moderní poezie a současné anglické coolness autorky je v tradici tohoto kolektivu jen dalším článkem řetězu kreativních performancí, improvizovaných, psychofyzicky pojednávaných v interpersonálních vazbách, kde text je jen záminkou ke sdělení tématu, jež se dá většinou jen volně vyložit ... V tom se olomoucké divadlo poezie jeví jako stálý začátečník, i když poučený, ale nikdy "hotový", programově "nedodělaný", otevřený--- I tak byl doporučen jejich postup do národního kola - kreativita inscenace tu převládá nad "čitelností", v žádné případě však nejde o pouhou exhibici." (M. Kovářík v hodnocení KP WP).
2009 - autorské představení: Rybník je plný pannen, jedna z nich řekla mi Mirku. Účast na KP Setkání divadel - MJF, Valašské Meziříčí.
2009 - Jon Fosse: Někdo přijde. Překlad Karolína Stehlíková, režie Jan Frič, dramaturgie Jan Žůrek.
2010 - Georg Buchner: Vojcek_koncept, r. Ján Mikuš. Sarah Kane: Vyčištěno, r. Anna Petržalková. Účast na Divadle evropských regionů Hradec Králové.
2010 - Gerhild Steinbuch: Bezhlaví / Kopftot.
2010 - Gustav Flaubert, Jan Žůrek: Mme Bovary. Režie Jan Žůrek
2012 - Divadlo DNO a divadlo Na Cucky Olomouc, Jiří Jelínek: IDOLLS, r. Jiří Jelínek. Účast na AUDIMAFOR, Hradec Králové - cena za inscenaci, doporučení na CP Šrámkův Písek. Účast na CP Šrámkův Písek - doporučení na NP JH. Účast na Festivalu "Na cestě...", Opava. Účast na Faustování, Bechyně.
2013 - Divadlo na cucky se profesionalizovalo, stalo se nezávislým divadelním souborem, který od roku 2013 provozuje vlastní scénu. Jeho tvorba se pohybuje v širokém rozpětí mezi činohrou a tancem, přičemž se vždy snaží o ryze současnou estetiku i reflexi aktuálního kulturně-společenského dění. Soubor je utvářen profesionálními umělci nejen z řad divadla, ale také dalších kreativních oblastí (animace, architektura, film, grafika, hudba). Specifický mix inscenačních týmů při tvůrčí činnosti utváří svébytnou poetiku, kterou lze charakterizovat tendecí k experimentování a ohledování nových prostředků komunikace.
Prostory Divadla na cucky na Wurmově 7 Olomouc jsou otevřenou platformou pro setkávání lidí a realizaci pravidelného programu zasahujícího otázky občanské angažovanosti i enviromentálních témat. Dramaturgii prostor spoluutváří prezentace české a zahraniční divadelní a taneční scény, workshopy, Studio na cucky, volnočasové aktivity či provoz Galerie W7. Divadlo disponuje Divadelním sálem, foyer, Freskovým sálem a zázemím vhodným též k rezidenčním pobytům.
Aktivity Divadla na cucky jsou produkčně zaštítěny obecně prospěšnou společností DW7, která je také hlavním pořadatelem mezinárodního festivalu Divadelní Flora a realizuje projekt komunitního zahradničení Za()hrada.
2017 - Divadlo na cucky, Ulrich Hub: Tučňáci na arše, r. Zdeněk Vévoda. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín. Účast na CP Popelka, Rakovník - host přehlídky. Účast na přehlídce Ochotnické Hanéhraní, Holice 2018.
2019 - Dramatické studio SENior při Divadlo na cucky, Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín.
2019 - Studio SENior, Kráva v teleti, r. Dora Bouzková, Jana Jurkasová. Účast v Open programu Loutkářské Chrudimi. Účast na Festivalu amatérského divadla Kladno 2020 - možno zhlédnout na facebookových stránkách MDK a Divadla Lampion.
2019 - Divadlo na cucky a Bratislava, Divado Petra Mankoveckého, 1993. Účast na Divadlo evropských regionů, Hradec Králové.
2021 - Divadlo na cucky, Šimon Spišák: Tři oříšky, r. Šimon Spišák. Účast na Divadlo evropských regionů, Hradec Králové.
2024 - Studio SEN, Petr Erbes, Boris Jedinák: VICHŘICE V DOMĚ Č. 11, r. Petr Erbes, Boris Jedinák. Účast na KP Kojetín - čúz za autorský přístup v inscenaci. Účast na NP Seniorského divadla Česká Třebová 2024.