Účast souborů: Brno, Národní divadlo, Dora Viceníková: KORESPONDENCE V W („Forma zkratky, krátká spojení, divadelní narážky, privátní kódy, k tomu brilantní stylizace a neuvěřitelná oslovení i podpisy…“ ), r. Jan Mikulášek.
OSLAVA 50. VÝROČÍ STUDIA ŠRÁMKOVA DOMU (komponovaný pořad k 50.výročí založení soboteckého recitačního a divadelního souboru), r. Lada Blažejová a Petr Pfeifer.
ZDE TVŮJ ŽIVOT (básně a dopisy Bohuslava Reynka a Suzanne Renaud), recitace Hana Kofránková a Josef Somr, hudba a zpěv Ondřej a Štěpán Škochovi.
GORILA (projekce filmu, variace inscenace Nejhodnějších medvídků „HARILA“), r. Pavel Sličný a Helmut Kuhl.
Jana Hoffmannová, Csc.: PROMĚNY „EPISTOLÁRNÍHO STYLU“ VE 20. STOLETÍ. OD DOPISŮ KARLA ČAPKA A V W K DNEŠNÍM FORMÁM SOUKROMÉ KORESPONDENCE (přednáška o pojmu-termínu „epistolární styl“).
Bohuslav Hoffman, CSC.: KORESPONDENCE MIKOLÁŠE ALŠE S MARYNOU KAILOVOU A ALOISEM JIRÁSKEM (přednáška bude mimo jiné předznamenáním blížícího se 160. výročí narození (listopad 2012) a 100. výročí úmrtí (červenec 2013) Mikoláše Alše).
Jan Zábrana: A JEDNU GENERACI POZHASÍNALI JAKO SVĚTLA (2011) (poslech rozhlasové hry), r. Markéta Jahodová.
Ludmila Budagovová: „MŮJ ŽIVOT S ČESKOU LITERATUROU“ A „O LITERATUŘE A KULTUŘE“ (vzpomínkové ohlédnutí v roce autorčina významného životního jubilea).
Robert Adam, PhD.: JAZYKOVÁ A SLOHOVÁ ROZMANITOST VLASTENECKÉ KORESPONDENCE V POLOVINĚ 19. STOLETÍ (přednáška se zaměří na soukromou korespondenci českých vlastenců ve 40. a 50. letech 19. století, zejména na korespondenci B. Němcové a K. Havlíčka).
Jaroslava Janáčková, Alena Macurová: KOMU, KDY, PROČ (Z KORESPONDENCE BOŽENY NĚMCOVÉ).
KORESPONDENCE T. G. MASARYKA (největší český ediční projekt osobní korespondence současnosti).
PREZENTACE NAKLADATELSTVÍ „DYBBUK“ A AUTORSKÉ ČTENÍ MICHALA ŠANDY (Karel Havlíček Borovský, Michal Šanda: Dopisy).
Ústí nad Labem, Činoherní studio, Johann Wolfgana von Goethe: UTRPENÍ MLADÉHO WERTHERA, r. Marek Němec.
ABSOLUT PUŠKIN (setkání s mnohostrannou tvorbou A. S. Puškina a jeho „dvorních skladatelů“ P. I. Čajkovského, A. S. Dargomyžského, M. I. Glinky - Blanka Hejtmánková recitace, Věra Müllerová klavír a Pavel Švingr zpěv).
Jiří Pavlík, PhD.: EPISTOLOGRAFIE V POČÁTCÍCH KŘESŤANSTVÍ (přednáška seznámí posluchače s problematikou dopisu jako literárního žánru starověké řecké literatury a s charakteristickými prvky antických dopisů).
KOMU SVĚŘITI TENTO LIST? DOPISY BÁSNÍKA JAKUBA DEMLA PŘED ROKEM 1918 - z neznámých či nově publikovaných dopisů Jakuba Demla budou číst studenti bohemistiky FF UK, pořad uvede Daniela Iwashita.
Praha 5, Dětské divadelní studo: LÁSKA NÁS K LÁSCE STVOŘILA (divadelní koláž z veršů a básní Jacquase Préverta a Fráni Šrámka).
OLOMOUČTÍ BÁSNÍCI V SOBOTCE - básnickou tvorbu olomouckých autorů Zbyňka Šišky a Ireny Šindlářové představí Hana Kofránková spolu s literárním historikem a teoretikem Františkem Všetičkou.
SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ LETNÍHO KINA: ALOIS NEBEL, r. Tomáš Luňák (projekce filmu).
Viktor Viktora, Csc: JAKÝSI DVOUNOHÝ OSLÍK… KE KORESPONDENCI A LITERÁRNÍ TVORBĚ BOHUSLAVA HASIŠTEJNSKÉHO Z LOBKOVIC, REPREZENTANTA NAŠEHO LATINSKÉHO HUMANISMU (přednáška se bude zabývat humanismem a renesancí v české literatuře).
Ernst Jandl: CHROPTĚNÍ MONY LISY (2006/2007), r. Miroslav Buriánek (poslech rozhlasové hry).
AUTORSKÉ ČTENÍ JOSEFA HRUBÉHO - Josef Hrubý představí svou sbírku básní a koláží Otylé ach.
VELIKÝ SMUTNÝ TULÁK (KORESPONDENCE OTY PAVLA S JEHO NEJBLIŽŠÍMI) - pořad Veliký smutný tulák mapuje pomocí korespondence a vzpomínek rodiny a přátel konec života tohoto slavného českého spisovatele.
AŤ TYRKYSOVÁ VLAŠTOVKA PLÁCÁ KŘÍDLY DO PERNÍKU (ve francouzském Lyonu vznikl mezinárodní divadelní projekt Théatre des Asphodeles; jeho cílem je ukázat kulturní mnohotvárnost a vnímání frankofonie v různých zemích světa).
Martina Šmejkalová, PhD.: OD ZDVOŘILOSTI K NEZDVOŘILOSTI V KORESPONDENČNÍ KOMUNIKACI.
PREZENTACE NAKLADATELSTVÍ „HOST“ A EDICE „ČESKÁ KNIŽNICE“ - zástupci brněnského nakladatelství představí nejnovější tituly, promluví Dušan Karpatský a poezii Vítězslava Nezvala představí editor Milan Blahynka.
Kressman Taylorová: ADRESÁT NEZNÁMÝ (2003) (poslech rozhlasové hry), r. Lída Engelová.
Jirka Polehňa: ZNÁTE KAČENKU? (maňáskové představení známého lidového loutkáře Jirky Polehni - tři příběhy).
LÁSKA JE HOREČKA - z cyklu divadelních koláží Dětského divadelního studia Prahy 5 na téma LÁSKA. Inspirováno sonety nejen od Williama Shakespeara. Hudba: Jiří Cerha, hraje soubor KLAP.