1991 část souboru D3 založila nový soubor Klobrouk. V první polovině 90. let působil v kině Drahomíra v Karlových Varech-Dolních Drahovicích. Základem souboru byli Jiří Burian, Viktor Braunreiter, Zdeněk Daněk, Jan Huber, Martin Kaiser.
1993 – Jiří Burian, Zdeněk Daněk: Tři rudá pera náčelníka Vševěda, r. Zdeněk Daněk. Převzato z repertoáru Divadelního studia D3. Účast na KP Radnický dráček.
1993 – Ivan Vyskočil: Pozdvižení v Hřbích.
1993 – KOČKA ZADKEM K RADNICI. Satirická hra o architektu Lützowovi hostovala v budově Městského divadla jako poslední představení před rekonstrukcí budovy.
1994 – Antoine de Saint-Exupéry: MALÝ PRINC. Premiéra 14. 4. 1994. Režie a role Vypravěče Martin Kaiser, herci Viktor Braunreiter (Malý princ), Zdeněk Daněk (Aviatik, Domýšlivec, Pijan, Lampář, Obchodník, Výhybkář) a J. Huber (Král, Byz-nysman, Zeměpisec) a Bohunka Vaníková (Květina, Had, Liška).
1994 – Jiří Burian, Zdeněk Daněk, Vanda Jurčíková: PEKLO, PŘÍJEM. Muzikál. Premiéra 22. 6. 1994. "Představení tepalo do lidských poklesků, v jednotlivých dějstvích se svými skutky pomyslnému peklu nabízely např. postavy Neviňátka (V. Braunreiter), špatné Matky (Bohunka Vaníková), pyšného samolibého Idolu (Alena Strejcová), úplatného Soudce (Martin Kaiser) nebo loutku připomínajícího vždy rozkazy plnícího Vojáka (František Nyklas)." (Martin Kašpar)
1994 – HEREC. Scénář, režie a účinkování Zdeněk Daněk.
1995 – AHOJ! UMÍTE ČESKY?, text a režie Zdeněk Daněk. Herci Romana Rigová, Martin Kaiser, Viktor Braun. Hudba Jan Kunz.
„Dominantní postavou je „hvězda“ Klobrouku Martin Kaiser, komik udivující svou
až neuvěřitelnou pohyblivostí, gestikulací a mimikou (vypadá to dokonce, že spousta diváků chodí nikoliv „na Klobrouk“, ale právě „na Kajzra“. O nic horší ovšem na jevišti nejsou ani další ze zakládajících členů souboru Viktor Braunreiter, ani nová akvizice souboru Romana Rigová. Všichni tři odvádějí to nejlepší, co Klobrouk za něco málo více než dva roky své existence vyprodukoval. Představení má jejich zásluhou švih, spád a vtip a člověk odchází s pocitem dobře stráveného večera.“ (Jiří Linhart)
projekt BRÁNY SLÁVY – nepravidelně uváděná jednorázová představení nesoucí se v duchu tak trochu šíleného kabaretu, ala Besídky divadla Sklep. Šlo o divadelní pásma, ve kterých se střídaly iracionální scénky, bláznivé monology (něco jako dnes tak oblíbené pořady Na stojáka), hudební kusy i recitace textů připomínající vše, jen ne klasickou poezii.
1995 – projekt LETARGIE ("Letargický vlak"), reagující na karlovarské kauzy, negativní vztah vedení Města ke kultuře a divadlu zvláště. Vzniklo několik představení: Letargie I – Premiéra 8. 2. 1995. Letargie II. Premiéra duben 1995. Letargie III. Premiéra 3. 6. 1995. Letargie IV.
Účastnili se nejen členové Klobrouku, ale i další divadelní subjekty té doby, např. Minidiv, Divadlo Dagmar, Hudební divadlo Libora Baláka, D3, BuďAnebo, Nezávislé divadlo Vasila Biľaka aj.
1995 – POZDVIŽENÍ V PŠENIČNÉM LÁNU.
1995 – Z. Daněk - V. Burián: VRB (Volnost - Rovnost - Bratrství), účast na Divadelní Bechyně ASUT.
1996 Nejlepší přítel není problém, herci Viktor Braunreiter a Martin Šperl, Marek Jehlička.
1997 Tomáš Zámečník: Běžec, účast na Divadelní Bechyně ASUT
Později změna názvu na Divadlo BezDirky,
2001 – Eugene Ionesco: PLEŠATÁ ZPĚVAČKA.