1929 stál poprvé na jevišti v dětské inscenaci.
V roce 1940 se stal členem ochotnického spolku v Turnově rolí myslivce v Loupežníkovi.
Do 1965 pravidelně hrál, na dnešní poměry neuvěřitelných 40 inscenací.
Z pracovních důvodů se poté na delší dobu herecky odmlčel, ale ve spolku zastával funkci inspicienta a nějakou dobu také pokladníka.
V 90. letech se jako jeden z mála starých bardů opět vrhl do práce, spolupracuje s Turnovským divadelním studiem a je dnes nejstarším bardem turnovské ochotnické scény. Je velmi vitální, dokonce se souborem vyrazil na festival do Avignonu.
2009 Zlatý odznak J. K. Tyla za celoživotní věrnost a lásku k ochotnickému divadlu
inf.2010:
MILOSLAV HOLAS se narodil v druhém roce nové republiky 13. listopadu 1919. Již v deseti letech vstoupil i na jeviště divadelní, když hrál v dětské inscenaci Kvapilovy Princezny Pampelišky. V roce 1940 se rolí myslivce v Čapkově Loupežníkovi stal řádným členem ochotnického spolku A. Marek. Do roku 1965 hrál v neuvěřitelných čtyřiceti inscenací (Jan v Nezbedném bakaláři; Kupec Štros v Mistrovi ostrého meče; Noc na Karlštejně, s níž turnovští ochotníci v roce 1945 zahajovali českou produkci v bývalém německém divadle v Liberci; žid Ševeles ve Fidlovačce; hostinský v Našich furiantech; Basilio v Lazebníku Sevilském; William Bloure v Deseti malých černoušcích). V 50. letech se objevuje ve hrách Paličova dcera, Evžen Oněgin, Tři mušketýři, Veselé paničky Windsorské, ale i v Kohoutově Takové lásce a jako Scaramouche v Lásky hře osudné. V 60. letech pak opět Loupežník, Jíra Danda v Chudáku manželovi či legendární Příliš štědrý večer, který mnohokrát vyprodal turnovské divadlo.
V 90. letech se jako jeden z mála starých bardů opět vrhá do práce a spolupracuje s Turnovským divadelním studiem: Vrchní v Baladě o lípě a duchař v Loupežníkovi.
Hra Láskou posedlí byla inscenována jako poděkování Miloslavu Holasovi za jeho celoživotní lásku k divadlu.