Soubory: Sokol

 
 

Související Geografické celky

 
  Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 190x
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1938
Působení: 191x, 193x
 
  1908 - 15. 3. - Tylova divadelní župa pojizerská uspořádala v tělocvičně Sokola v Turnově přednášku O významu a úkolech ochotnictva, kterou proslovil Valentin Trousil. Poté sehrána maloskalskými sokolskými ochotníky jednoaktová hra Fráni Šrámka Červen. Režisér Bakule podal před provedením pěkný rozbor o náladové a širšímu obecenstvu dosti nepřístupné práci autora. Aktovka svědčila o svědomité umělecké snaze režiséra, ale přesto nedocílila valného úspěchu kvůli nedostatku děje této jen zcela náladové hry.

1914 koupeny dekorace a malovaná opona od akademického malíře Vika. Původně byla opona umístěna v restauraci pana Bílka, kde přistavěl jeviště pro divadelníky. Až později byla v sokolovně.

15. května 1932 byl slavnostně položen základní kámen ke stavbě Tyršovy sokolovny a už 30. října téhož roku byla nová sokolovna slavnostně otevřena.
 
  Bibliografie:
STRNAD, Jan: Seznam českých amtérských divadelních souborů v okrese Jablonec nad Nisou. Rkp. pro MČAD 1998. Viz Místa/Okresy/Jablonec nad Nisou/Texty.


Divadlo roč. 6, 1907-08, č. 12, s. 279.
 
  Archivy:
Jablonec nad Nisou, Státní okresní archiv, kronika Sokola
 
 

Související Osobnosti

 
 

Související Organizace

 
 

Související Obrázky

Malá Skála, Sokol, spolková kronika, 1914


 
 

Související Opony

 
 

Mapa působení souboru - Sokol

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
 
Malá Skála, Sokol, spolková kronika, 1914