Ročníky přehlídek: Chrudim, Loutkářská Chrudim

 
  Přehlídka: Chrudim, Loutkářská Chrudim, CP
Ročník: 60
Rok: 2011
Začátek: 1.7.2011
Konec: 6.7.2011
 
  60. Loutkářská Chrudim je koncipována jako celostátní přehlídka a dílna amatérského loutkářství ve všech jeho formách a projevech.

Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádá NIPOS-ARTAMA a Město Chrudim,
místním pořadatelem a hlavním organizátorem v místě konání přehlídky je Chrudimská beseda,
dále se podílí občanské sdružení Společnost amatérské divadlo a svět a organizace sdružené ve Festivalovém výboru Loutkářské Chrudimi.
 
  Účast souborů:
Hlavní program:

Praha, ZUŠ, Divadelní studio Kampak, Pavel Vašíček: PRCEK TOM A DLOUHÁN TOM, r. Dana Bláhová.

Podivín, Podivíni, Ladislav Dvorský: SKÁKAVÁ PRINCEZNA, r. Vlastimil Ondřišík.

Praha, Klika, Luboš Kafka: NA STATKU A V AFRICE, r. Luboš Kafka.

Plzeň, V Boudě, Josef Kainar: ZLATOVLÁSKA, r. Michal Havlík.

Nové město na Moravě, ZUŠ, Já a on, autorská tvorba: SHENTI KUILEI (šuntí kolej), r. Tomáš Machek a soubor.

Praha, Flajšplyš, soubor: KDO CHODÍ NA GOTTHAJ, r. soubor.

Chlumec nad Cidlinou, ZUŠ, Překvapení, Václav Horyna: JAN ZA CHRTA DÁN, r. Romana Hlubučková.

Chrudim, LS Ahoj, Libor Štumpf: HUDEBNÍ SHOW, r. Libor Štumpf.

Opava, Opal, Karel Jaromír Erben: TŘI ZLATÉ VLASY DĚDA VŠEVĚDA, r. Miroslava Halámková.

Liberec, Kordula, Igor Instančuk: PAPÍROVÉ POHÁDKY, r. Pavlína Kordová.

Jablonec nad Nisou, LS Vozichet, Ivan Wernisch, Marian Palla a Woody Allen: NASTAVTE UŠI, POZORUJTE, r. Jiřina Polanská.

Kroměříž, Říše loutek, Pavel Polák a soubor: O ČERVENÉ KARKULCE, r. Jiří Lisý.

Jaroměř, ZUŠ, Labyrint, Jan Ámos Komenský: LABYRINT PODLE JANA, r. Jarka Holasová a soubor.

Jaroměř, Maminy, Jana Dvořáčková: MALÁ INDIÁNSKÁ POHÁDKA, r. Jana Dvořáčková. Nominace na NP JH.

Hradec Králové, Polehňovi, Magdaléna Polehňová: KDO ZACHRÁNÍ PRINCEZNU, r. Polehňovi. Doporučení na NP JH.

Dýšina a Ves Touškov, Tyan, na motivy Daria Fo, Nikose Kazantzakise a legend: KOMEDIANT BOŽÍ, r. Tyan.

Praha, Tate Iyumni, bratři Grimmové, Božena Němcová: HLUBOKO V LESE, r. Vladimír Veselý a ostatní. Doporučení na NP JH.

Jaroměř, ZUŠ, Malé dvě, František Hrubín: POHÁDKA O VELIKÉ ŘEPĚ, r. Jarka Holasová. Doporučení na NP JH.

Třeboň, Spolek třeboňského loutkového divadla, Eva Svobodová: PERNÍKOVÁ CHALOUPKA, r. Augustin Kotil.

Praha, Arnošta, Arnošta: OŠETŘOVNA NA KRAJI PEKLA, r. Arnošta.

Hořovice, Na holou, Pavel Čech: O ČERTOVI, r. Ludvík „Říha“ Řeřicha.


Doplňkový program:

Jaroměř, Blechy, Jana Dvořáčková: SNĚHURKA, r. Jana Dvořáčková.

Jaroměř, Maminy, Jana Dvořáčková, volně na motivy pohádky Mika Waltariho: MYŠISTROJ, r. Jana Dvořáčková.

Liberec, LD Spojáček, Jaroslav Průcha: O ZAKLETÉ LABUTI, r. Rudolf Krause.

Hostivice, Divadelní spolek Pimprle, Milada Mašatová: DRAČÍ POHÁDKY, r. Olga Kodymová.

Jaroměř, Jarka Holasová, Karel Jaromír Erben: HRNEČKU VAŘ!, r. Jarka Holasová.


Inspirativní program:

Líšeň, Divadlo Líšeň, Pavla Dombrovská na motivy Ruského deníku Anny Politkovské: PUTIN LYŽUJE, r. Pavla Dombrovská.

Hradec Králové a Brno, DNO a Šavgoč, dle Bible: HOSPODIN ANEB KDOPAK BY SE BOHA BAR, r. Jiří Jelínek.

Bratislava, Dezorzovo lútkové divadlo, Aladár Hrča: PERUN, r. Gejza Dezorz - bylo v programu, ale neúčastnilo se, místo toho program na místě zajištěn lektory: Brůček (Tatrman), Richter (Kejklíř), Weissová Ipser (Čmukaři), Voříšková Vedralovi.


Jubilejní program:

Sudoměřice u Bechyně, Tatrmani, Josef Brůček: PŘÍBĚH; POSLEDNÍ KAŠPÁRKOVA ŠANCE, r. Josef Brůček a synové.

Turnov, Čmukaři, Romana Zemenová, Jaroslav Ipser, Daniela Weissová (A. A. Milne): MEDVÍDEK PÚ NEBO TAK NĚJAK, r. kolektiv.

Plzeň, Střípek, Ivana Faitlová námět František Kaska: HOTEL BERÁNEK, r. Ivana Faitlová.

Semily, Hugo, Jan Mocek: HUGO, r. Jan Mocek.

Plzeň, V Boudě, v úpravě Jana Dvořáka: DON ŠAJN, r. kolektiv.

Praha, Tate Iyumni, vlastní: KRVAVÉ KOLENO, r. Vladimír Veselý a kolektiv.

Hradec Králové, DNO, LAPOHÁDKY, r. Kamil Bělohlávek a DNO.
 
  Lektoři:
Porota 60. lout­kář­ské Chru­dimi:
ŠRÁMEK, Vra­ti­slav Šrámek (před­seda),
VYDROVÁ, Mirka,
HULÁK, Jakub,
PEŘINA, Vít
VOLKMER, Tomáš

Lektoři seminářů:
NOVÁK, Bohumír
VOŘÍŠKOVÁ, Hana
RICHTER, Luděk, MgA.
VESELÁ, Magda
VESELÝ, Radomír
JOSEPHOVÁ–Luňáková, Blanka
ŠVANTNER, Martin
MAREK, Roman
HOMOLOVÁ, Michaela
KORDOVÁ, Pavlína
KRAUSE, Rudolf
AHMEDOVÁ, Ridina
 
  Paralelní akce:
Výstava 60 Loutkářských Chrudimí ve zkratce - 9. 6. - 10. 7. 2011. Konala se v Galerii Divadla Karla Pippicha. Pořadatel Muzeum loutkářských kultur a Chrudimská beseda.
Scénář k výstavě připravila Mgr. Exnarová,
výstavu realizovali Ing. Hana Studničková, Ivana Krennerová, Radomír Licek a Olgy Havlová, zaměstnanci Muzea loutkářských kultur.
Viz související Výstavy.
------------


Semináře:

A • ANIMACE
Lektor Bohumír Novák

B • BARVY
Lektorka Hana Voříšková (pedagožka ZUŠ)

D • DRAMATIZÁTORSKO-AUTORSKÝ SEMINÁŘ
Lektor Luděk Richter

P • POSTAVIČKY (pro …náctileté)
Lektoři: Magda Veselá (pedagog ZUŠ a fotograf) a Radomír Veselý (grafik a fotograf)

R • RESTAURANT „GROTESKA-CHRUDIM“
vrchní loutkářka Blanka Josephová-Luňáková a hudební šéfkuchař Martin Švantner

Ř • ŘEZBÁŘSKÝ
Lektor Roman Marek

S • SCÉNOGRAFICKÝ SEMINÁŘ PRO VÝTVARNÍKY A REŽISÉRY
Lektorka Michaela Homolová

V • VELKÉ PUTOVÁNÍ ANEB OBJEVUJEME AFRIKU
Lektorka Pavlína Kordová (pedagožka ZUŠ) a Ruda Krause (loutkář)

Z • ZNĚNÍ A ZVUČENÍ
Lektorka Ridina Ahmedová
 
  Bibliografie:
60. Loutkářská Chrudim, Celostátní přehlídka amatérského loutkářství, Propozice, d´ARTAMAn 6/2010, s. 30.

60. Loutkářská Chrudim 2011, program, semináře, ... (viz www odkazy).

60. Loutkářská Chrudim 2011, ceny - viz www odkazy.
 
  Poznámka:
Odborná porota 60. ročníku celostátní přehlídky
Loutkářská Chrudim udělila

Cenu souboru Vozichet z Jablonce nad Nisou
za herecký vklad v inscenaci Nastavte uši, pozorujte…
Cenu souboru Já a on z Nového města na Moravě
za výtvarný koncept a jeho loutkoherecké
naplnění v inscenaci Shenti Kuilei
Cenu Vladimíru Veselému za scénografii
k inscenaci Hluboko v lese
Cenu soboru Překvapení z Chlumce nad Cidlinou
za ztvárnění pověsti v inscenaci Jan za chrta dán
Cenu souboru Malé dvě z Jaroměře
za interpretaci Pohádky o veliké řepě
Cenu souboru Polehňovi z Hradce Králové
za autorské rodinné divadlo v inscenaci Kdo zachrání princeznu
Cenu souboru Maminy z Jaroměře
za inscenaci Malá indiánská pohádka
------

Nominace na mezidruhovou divadelní přehlídku
Jiráskův Hronov
Malá indiánská pohádka souboru Maminy, Jaroměř
Doporučení na mezidruhovou divadelní přehlídku
Jiráskův Hronov
Kdo zachrání princeznu souboru Polehňovi, Hradec Králové
Pohádka o veliké řepě souboru Malé dvě, Jaroměř
Hluboko v lese souboru Tate Iyumni, Praha
 
  Obor:
loutky
 
  Druh přehlídky:
systémová, postupová
 
  Typ přehlídky:
celostátní
s účastí ze zahraničí
 
 

Související Texty

 
 

Související Geografické celky

 
 

Související Soubory

 
 

Související Osobnosti

 
 

Související Ročníky přehlídek

 
 

Související Organizace

 
 

Související Pojmy

 
 

Související www odkazy

 
 

Související Přílohy

 
 

Související Videa

 
 

Související Obrázky

Bechyně, Josef Brůček, Nekonečný příběh, 2011
Česká Třebová, Hana Voříšková, V širém poli hruška, 2011
Chlumec nad Cidlinou, Překvapení, Jan za chrta dán, 2011
Chrudim, Ahoj, Hudební show, 2011
Hořovice, Na holou, O čertovi, 2011
Hostivice, Pimprle, Dračí pohádky, 2011
Hradec Králové,  DNO a Brno, Šavgoč, Hospodin aneb Kdopak by se boha bar, LCH 2011
Hradec Králové, Dno, Lapohádky, 2011
Hradec Králové, Polehňovi, Kdo zachrání princeznu, LCH 2011
Jablonec nad Nisou, Vozichet, Nastavte uši, pozorujte ..., 2011
Jarka Holasová, Hrnečku vař, 2011
Jaroměř, Blechy, Sněhurka, 2011
Jaroměř, Labyrint, Labyrint podle Jana, 2011
Jaroměř, Malé dvě, Pohádka o velíké řepě, 2011
Jaroměř, Maminy, Malá indiánská pohádka, LCH 2011
Jaroměř, Maminy, Myšistroj, 2011
Kroměříž, Říše loutek, O Červené Karkulce, 2011
LCH 2011,
LCH 2011, 60 Loutkářských Chrudimí ve zkratce
LCH 2011, Cena ministra kultury Jiřímu Oudesovi
LCH 2011, Křeslo pro hosta s Jiřím Oudesem
LCH 2011, Porota - veřejná diskuze
LCH 2011, Seminář A - ANIMACE
LCH 2011, Seminář B - BARVY
LCH 2011, Seminář D - DRAMATIZÁTORSKO-AUTORSKÝ SEMINÁŘ
LCH 2011, Seminář P - POSTAVIČKY
LCH 2011, Seminář R - RESTAURANT „GROTESKA-CHRUDIM“
LCH 2011, Seminář Ř - ŘEZBÁŘSKÝ
LCH 2011, Seminář S - SCÉNOGRAFICKÝ SEMINÁŘ
LCH 2011, Seminář T - TVORBA INSCENACE
LCH 2011, Seminář V - VELKÉ PUTOVÁNÍ
LCH 2011, zahájení přehlídky
LCH 2011, zakončení přehlídky
LCH Seminář Z - ZNĚNÍ A ZVUČENÍ
Liberec, Kordula, Papírové pohádky, 2011
Liberec, Spojáček, O zakleté labuti, 2011
Líšeň, Divadlo Líšeň, Putin lyžuje, 2011
Nové Město na Moravě, Já a on ZUŠ, Shenti kuilei (šuntí kolej), 2011
Opava, Opal, Tři zlaté vlasy Děda Vševěda, 2011
Plzeň, Loutkové divadlo V Boudě, Don Šajn, LCH 2011
Plzeň, Loutkové divadlo V Boudě, Zlatovláska, 2011
Plzeň, Střípek, Hotel Beránek, 2011
Plzeň, Tyan, Komediant boží, 2011
Podivín, Podivíni z Podivína, Skákavá princezna, 2011
Praha, Arnošta, Ošetřovna na kraji pekla, 2011
Praha, Flajšplyš, Kdo chodí na Gotthaj, LCH 2011
Praha, Luděk Richter, Chaloupka v lese, 2011
Praha, Tate Iyumni, Hluboko v lese, LCH 2011
Praha, Tate Iyumni, Krvavé koleno, 2011
Praha-Holešovice, Bubny, Klika, Na statku a v Africe, 2011
Praha-Žižkov, Kampak, Prcek Tom a dlouhán Tom, 2011
Semily, Hugo, Hugo, 2011
Sudoměřice u Bechyně, Josef Brůček, Etýda, LCH 2011
Sudoměřice u Bechyně, Josef Brůček, Poslední Kašpárkova šance, LCH 2011
Sudoměřice u Bechyně, Josef Brůček, Příběh, 2011
Třeboň, Spolek třeboňského loutkového divadla, Perníková chaloupka, LCH 2011
Turnov, Čmukaři, Medvídek Pů nebo tak nějak, 2011
Turnov, Čmukaři, Špatná zpráva , 2011
Zahálka, Jiří, Smiřice,  Zlatý odznak J.K. Tyla;  předává Jan Pém na LCH 2011


 
 

Související Alba

 
 

Související Výstavy

 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
 
Opava, Opal, Tři zlaté vlasy Děda Vševěda, 2011
Plzeň, Tyan, Komediant boží, 2011
Zahálka, Jiří, Smiřice,  Zlatý odznak J.K. Tyla;  předává Jan Pém na LCH 2011
Hradec Králové,  DNO a Brno, Šavgoč, Hospodin aneb Kdopak by se boha bar, LCH 2011
LCH 2011, Cena ministra kultury Jiřímu Oudesovi
Jaroměř, Blechy, Sněhurka, 2011
Jablonec nad Nisou, Vozichet, Nastavte uši, pozorujte ..., 2011
Třeboň, Spolek třeboňského loutkového divadla, Perníková chaloupka, LCH 2011
Sudoměřice u Bechyně, Josef Brůček, Etýda, LCH 2011
Jarka Holasová, Hrnečku vař, 2011
Hostivice, Pimprle, Dračí pohádky, 2011
Praha, Luděk Richter, Chaloupka v lese, 2011
Liberec, Spojáček, O zakleté labuti, 2011
Turnov, Čmukaři, Špatná zpráva , 2011
Hradec Králové, Polehňovi, Kdo zachrání princeznu, LCH 2011
Jaroměř, Maminy, Malá indiánská pohádka, LCH 2011
Jaroměř, Labyrint, Labyrint podle Jana, 2011
LCH 2011, Porota - veřejná diskuze
Nové Město na Moravě, Já a on ZUŠ, Shenti kuilei (šuntí kolej), 2011
Hořovice, Na holou, O čertovi, 2011
Plzeň, Loutkové divadlo V Boudě, Zlatovláska, 2011
Praha-Holešovice, Bubny, Klika, Na statku a v Africe, 2011
Podivín, Podivíni z Podivína, Skákavá princezna, 2011
Liberec, Kordula, Papírové pohádky, 2011
LCH 2011, Seminář T - TVORBA INSCENACE
Praha-Žižkov, Kampak, Prcek Tom a dlouhán Tom, 2011
Jaroměř, Malé dvě, Pohádka o velíké řepě, 2011
Sudoměřice u Bechyně, Josef Brůček, Příběh, 2011
Praha, Tate Iyumni, Hluboko v lese, LCH 2011
Česká Třebová, Hana Voříšková, V širém poli hruška, 2011
LCH 2011, 60 Loutkářských Chrudimí ve zkratce
Chrudim, Ahoj, Hudební show, 2011
Hradec Králové, Dno, Lapohádky, 2011
Bechyně, Josef Brůček, Nekonečný příběh, 2011
Chlumec nad Cidlinou, Překvapení, Jan za chrta dán, 2011
Jaroměř, Maminy, Myšistroj, 2011
Praha, Tate Iyumni, Krvavé koleno, 2011
Praha, Flajšplyš, Kdo chodí na Gotthaj, LCH 2011
Plzeň, Loutkové divadlo V Boudě, Don Šajn, LCH 2011
Líšeň, Divadlo Líšeň, Putin lyžuje, 2011
Semily, Hugo, Hugo, 2011
Kroměříž, Říše loutek, O Červené Karkulce, 2011
Plzeň, Střípek, Hotel Beránek, 2011
Praha, Arnošta, Ošetřovna na kraji pekla, 2011
Turnov, Čmukaři, Medvídek Pů nebo tak nějak, 2011
LCH 2011, Seminář V - VELKÉ PUTOVÁNÍ
Sudoměřice u Bechyně, Josef Brůček, Poslední Kašpárkova šance, LCH 2011