Ročníky přehlídek: Dačice, Dačické kejklování

 
  Přehlídka: Dačice, Dačické kejklování, KP (Jihočeský kraj)
Ročník: 1
Rok: 2001
Začátek: 9.3.2001
Konec: 11.3.2001
 
  Jihočeská krajová přehlídka činoherního a hudebního divadla a mladého a netradičního divadla.

"První políbení z lásky si člověk většinou zapamatuje na celý život. Zrovna tak si zapamatuje první setkání s dačickým divadelním sálem, kde v nadiru zrcadla portálu září Jejich Veličenstev Rožmberků nádherná modrá planá pětilistá růže, klenot jihočeských dálav, rybníků, hor. K tomu připočtěte skvělý servis provozní a jídelní, komorní sál, a ... prostě Dačické kejklování je tak skvěle nastartováno, že není pochyb, že na vsazeném růžovém pni divadelním vykvetou růže všech barev kejklířů. Ach, málem jsem zapomněl na Lenku Tesařovou. Všichni víme, že uvádět představení, představovat lektory a především vyjmenovat sponzory, díky nimž se dnes vůbec kulturní akce mohou uskutečnit, bývá nutné, ale přečasto nezáživné, když ne rovnou archaické či směšné. Proto nezbývá než vzdát hold růži Lence ze zahrady Tesařovy, která velmi přirozeně komunikovala s publikem jako se sobě rovným a zároveň s hostem, a spolu s velkou dávkou nadhledu k sobě i k auditoriu nás provedla divadelní přehlídkou." (Zajíc)
 
  Účast souborů:
Vimperk, DS Spirála, F. Zacharník a F. Havlík: Gordický uzel.

Tábor, Občanské sdružení DS, A. a V. Mrštíkové: Maryša.

České Budějovice, DS J. K. Tyl při JČE, a.s., N. V. Gogol: Hráči.

Dačice, DS Tyl, E. Vachek: Pec.

Strakonice, DS Čelakovský, W. Shakespeare: Veselé Windsorské paničky.

Klášterec nad Ohří, DS Klas, P. Fiala: Bistro aneb Nesmrtelní.

Jihlava, DS De Facto Mimo, S Mrožek: Karel.
 
  Lektoři:
KOTISOVÁ, Marie
SCHEJBAL, Milan
ZAJÍC, Vladimír
RESAŔ, Otakar
 
  Paralelní akce:
Rozborové semináře
 
  Bibliografie:
KŮRKOVÁ, Marcela: Amatérské herce z kraje uvítají letos Dačice. Přehlídka. Českobudějovické listy, Jižní Čechy, roč. 9, č. 43, 20.2.2001, s. 11. Informace o letošní krajské jihočeské přehlídce amatérských činoherních a hudebních souborů, která se letos bude místo ve Volyni konat v Dačicích ve dnech 9.-11.3.

ZAJÍC, Vladimír: Prvé Dačické kejklování, 9.-11. března A. D. 2001. Amatérská scéna, roč. 38 (Ochotnické divadlo 48), č. 2, 2001, s. 9-10, 2 fot. Referát o prvním ročníku Dačického kejklování. Foto:
České Budějovice, Hráči.
Dačice, Pec.
 
 

Související Texty

 
 

Související Geografické celky

 
 

Související Soubory

 
 

Související Osobnosti

 
 

Související Pojmy

 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':